МІСЬКИЙ ПАРКАН ПАМ`ЯТІ
Майже щодня багато хто з вас проходить по скверу на проспекті Свободи в районі площі Майдан Героїв (колишня площа Леніна). З обох боків його відмежовує від проїжджої частини чавунний паркан, секції якого поступово зникають. В деяких місцях зниклі частини замінили металевими решітками. В первозданному вигляді ажурних секцій залишилося дуже мало. Чи замислювалися ви, коли було встановлено цей паркан, хто являється автором його виготовлення? Ось що про це писалося в газеті “Дзержинець” 20 жовтня 1955 року в невеличкій замітці “Для нового бульвару”:
“У майбутньому проспект Леніна стане найкрасивішою магісталлю Дніпродзержинська. Від Транспортної площі, там де зараз йде планування на місці вкладеного водопроводу, буде створено красивий бульвар – продовження вже існуючого. Його має прикрасити художньо виготовлена огорожа.
Зараз решітки для цієї огорожі виготовляє колектив фасоноливарного цеху заводу імені Дзержинського, очолюваний т.Тітковим.
Багато сил приклали ливарники, щоб освоїти виготовлення цієї незвичайної для них продукції. Досить сказати, що для кожного елементурешітки (а таких елементів п`ять) необхідно було виготовити алюмінійові моделі, а також опоки. Модельними роботами керував майстер т.Решетняк, а найбільш складні моделі виготовив модельник т.Артибашев.
У жовтні почали відливати чавунні решітки довжиною 2,8 метра кожна. Формувальники тт. Брагута, Передистий, Якименко, Милешко, Лукашенко під керівництвом майстрів тт. Смаля і Удовиченка виготовили перші 30 решіток.
Перед ливарниками стоїть серйозне завдання. Вони повинні ближчим часом виготовити 610 таких решіток. Отже керівники заводу повинні допомогти цеху круто збільшити випуск решіток, бо зараз їх дають лише 3 штуки в день”.