Історія

ФОТОМАНДРІВКА КАМ’ЯНСЬКИМ-ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКИМ. № 750

 

Багато городян пам’ятають спорудження на дев’ятому мікрорайоні лівобережжя у вигляді гармати, двох щогл і гойдалки, назване в народі “Аврора”. Наприкінці вересня 2010 року цей пам’ятник народного творчості демонтували і, очевидно, здали на металобрухт. Колись, крім воріт з написом “Кронштадт” і снарядних гільз, там також був присутній і великий сталевий якір з ланцюгом, якого в період металевого буму порізали на метал, як і ворота. Побудував все це житель двору Микола Миколайович Сєдов 1924 року народження, учасник Великої Вітчизняної війни. Верхнє фото.

 

 

 

Обід в в робітничій їдальні. Журналіст газети “Дзержинець” Микола Чабан (на першому плані). 1982-1983 роки. Фото з архіву фотокореспондента Івана Кузьменка.

 

Почесна грамота, якою Дніпропетровський обком комсомолу нагородив підручного сталевара заводу імені Дзержинського Євгена Миколайовича Бурхана. 19.01.1974.

 

За версією краєзнавця Володимира Дзюби єгиптяни використовували корабельний (циклопічний) спосіб виштовхування. Ланцюжки, складені з багатотонних кам’яних блоків, піднімалися по похилим дерев’яним драбинам на велику висоту – прямо у монтажні зони піраміди, що будувалася. 23.02.2016.

 

Протягом декількох днів у дворі, що по бульвару Будівельників будинок № 12 (МЖКовська 14-поверхівка), йшло будівництво дитячого містечка. До вже існуючих два роки пісочниці і гойдалок, робітники встановили дві нові лавки, дитячу гірку, ще дві гойдалки, а також лавочки, підвішені на ланцюгах в альтанці шестикутної форми. З боку проїжджої частини був встановлений ажурний залізобетонний паркан, розмальований в кольори веселки. Невелике деревце, висаджене в минулому році, обнесли парканчиком. А 21 серпня 2016 року відбулося відкриття ігрової зони.

Текст Віктора Куленка.