Історія

ФОТОМАНДРІВКА КАМ’ЯНСЬКИМ-ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКИМ. 952

 

Шостого червня легендарний всюдисущий фотолітописець Микола Олександрович Болотін відзначив свій черговий день народження.

 

Після того, як в дитинстві батько подарував Миколі фотоапарат “Любитель” з широкоформатною плівкою, фото стало його і хобі, і професією на все життя. В 1963 році він поступив в Московський енергетичний інститут. Починаючи з 1964 року Микола зі студентськими загонами об’їздив практично весь Радянський Союз. Протягом 20 років від Агентства друку “Новини” він знімав життя молоді країни.

Перше фото Миколи Болотіна опублікувала “Комсомольська правда” в 1967 році. Воно було знято в селі Фатєєвка Смоленської області. У той час село електрифікувалося і Микола увічнив електромонтера, який під’єднує на стовпі дроти.

 

Микола Болотін постійно свої розмови прикрашає різними афоризмами. І майже всі вони актуальні завжди. З них могла б бути надрукована добряча книга. Ось лише деякі з них:

* Вся біда нашої професії – доводиться робити не так як хочеться, а так як можемо;
* Важко пояснити всім безсмертним, що на некролог потрібно зніматися до похорону;
* Фотографія – це не два клацання з прискоком, тут потрібен підхід і концепція.

 

З вічно молодим духом бунтарства, блискавичним поглядом на світ Микола Олександрович Болотін зупиняє швидкоплинність часу.

Текст Віктора КУЛЕНКА.