ФОТОМАНДРІВКА КАМ’ЯНСЬКИМ-ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКИМ І ЙОГО ОКОЛИЦЯМИ. 1206
Лазня, побудована до революції 1917 року на території металургійного заводу у головної прохідної (біля листопрокатного цеху), використовувалася за прямим призначенням до кінця 1960-х років. Це була кругла двоповерхова цегляна будівля. Тепер на цьому місці знаходиться виробничий корпус ремонтно-механічного цеху металургійного комбінату. Верхнє фото.
Ще одна лазня дореволюційного періоду була розташована на крутому спуску Конторської вулиці (в радянські часи вул.Кірова, а зараз Соборна) до головної прохідної заводу, названого Банним спуском. Місце розташування цієї лазні було зручно для більшості робітників заводу та їх домочадців. Лазня була побудована за наполегливими вимогами робітників. У музеї історії Дніпровського металургійного комбінату зберігаються заяви від робітників Дніпровського заводу, датовані 1 лютим 1905 року. У дев`ятій заяві вимагалося “створення безкоштовних зручних лазень поза заводом для робітників і їх сімей”. Потрібно відзначити, що колишній директор-розпорядник заводу І.І.Ясюкович визнав цю вимогу справедливою і виділив гроші на будівництво. В найкоротший термін, влітку 1906 року лазню було побудовано. Про це згадує в своїй книзі “Моє місто” краєзнавець І.В.Подзерко.
Наприкінці травня 2011 року почалися роботи по санітарному очищенню території навколо покинутого водно-оздоровчого дитячого комплексу “Дельфін” по вулиці Воробйова. Робочі обрізали до п’ятиметрової висоти стовбури старих дерев, почали розчищення засміченої ділянки.
Колишня лазня на вулиці Менделєєва (Соцмісто). 2017.