Історія

ФОТОМАНДРІВКА КАМ’ЯНСЬКИМ-ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКИМ І ЙОГО ОКОЛИЦЯМИ. 1206

 

Лазня, побудована до революції 1917 року на території металургійного заводу у головної прохідної (біля листопрокатного цеху), використовувалася за прямим призначенням до кінця 1960-х років. Це була кругла двоповерхова цегляна будівля. Тепер на цьому місці знаходиться виробничий корпус ремонтно-механічного цеху металургійного комбінату. Верхнє фото.

 

Ще одна лазня дореволюційного періоду була розташована на крутому спуску Конторської вулиці (в радянські часи вул.Кірова, а зараз Соборна) до головної прохідної заводу, названого Банним спуском. Місце розташування цієї лазні було зручно для більшості робітників заводу та їх домочадців. Лазня була побудована за наполегливими вимогами робітників. У музеї історії Дніпровського металургійного комбінату зберігаються заяви від робітників Дніпровського заводу, датовані 1 лютим 1905 року. У дев`ятій заяві вимагалося “створення безкоштовних зручних лазень поза заводом для робітників і їх сімей”. Потрібно відзначити, що колишній директор-розпорядник заводу І.І.Ясюкович визнав цю вимогу справедливою і виділив гроші на будівництво. В найкоротший термін, влітку 1906 року лазню було побудовано. Про це згадує в своїй книзі “Моє місто” краєзнавець І.В.Подзерко.

 

 

Наприкінці травня 2011 року почалися роботи по санітарному очищенню території навколо покинутого водно-оздоровчого дитячого комплексу “Дельфін” по вулиці Воробйова. Робочі обрізали до п’ятиметрової висоти стовбури старих дерев, почали розчищення засміченої ділянки.

 

Колишня лазня на вулиці Менделєєва (Соцмісто). 2017.

 

 

Будівля колишньої міської лазні на вулиці Широкій. 19.07.2018.

Текст Віктора КУЛЕНКА.