ФОТОМАНДРІВКА КАМ’ЯНСЬКИМ-ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКИМ І ЙОГО ОКОЛИЦЯМИ. 1327
Свято-Миколаївська церква в Тритузному. Верхнє фото з архіву О.М.Бердіка та В.В.Житнікова.
Темою липневого виїзного засідання краєзнавчого товариства “Кам’янське-Дніпродзержинськ” стала поїздка в Свято-Миколаївську козацьку церкву села Тритузне (включеного в 1938 році до складу Дніпродзержинська). На фото: настоятель Свято-Миколаївського храму протоієрей Віктор Трупець з членами краєзнавчого товариства.
14.07.2011.
Унікальний козацький храм – Свято-Миколаївська церква дивом збереглася до наших днів. На народні пожертвування і з Божого благословення свою дерев’яну церкву збудували тут і освятили в 1784 році. Після того, як пожежа знищила споруду, жителі вирішили зібрати кошти і на намоленому місці на початку ХХ століття побудували кам’яний храм. Цеглу привозили баржами з Київщини, розвантажували всім селом. На фото: зворотна сторона Свято-Миколаївської церкви. 14.07.2011.
Вид з балкону для співочого хору. 14.07.2011.
У радянські часи, коли тільки атеїзм мав право на життя, церква сильно постраждала. Але попри все вона діяла. Навіть під час фашистської окупації. Закривали храм двічі: в 1934 і 1964 роках. Перед війною, за спогадами старожилів, в ньому працював клуб, суд, колгоспний гараж (колгосп тоді називався “Інший шлях”). Для того, щоб машини заїжджали в приміщення храму, навіть вибили ворота і побудували естакаду. Потім багато років тут був склад ПХЗ, який охороняли військовослужбовці. На стінах будівлі досі красуються написи, зроблені солдатами, які служили і працювали ще за часів великого і могутнього Радянського Союзу. 14.07.2011.