Історія

ФОТОМАНДРІВКА КАМ’ЯНСЬКИМ-ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКИМ І ЙОГО ОКОЛИЦЯМИ. № 1892

 

Раніше ця площа називалася Транспортною. Але в кінці 1958 року їй дали ім`я вождя світового пролетаріату. Про це свідчить замітка “Площа імені Леніна”, надрукована 24 грудня 1958 року в газеті “Дзержинець”. “Виконком Дніпродзержинської міської Ради депутатів трудящих прейменував Транспортну площу в площу імені В.І.Леніна. Це найбільш благоустроєне і найкрасивіше місце в Дніпродзержинську. Площу біля міського театру імені Лесі Українки названо Комсомольською”.  На фасаді будинку зі шпилем видно лозунги “Слава СРСР. Слава КПРС”. Що характерно. При керівництві країною М.С.Хрущовим, в Дніпродзержинську (нині Кам`янське) всюди було багато плакатів, лозунгів, різних вивісок українською мовою, функціонувало чимало українських шкіл.  Після приходу до влади нашого земляка Л.І.Брежнєва вони потихеньку змінювалися на російску мову. Парадокс. Але так воно й було. Верхнє фото 1959 року.

 

Газета “Дзержинець” 31 березня 1968 рік.

 

На площі Леніна замість старих ялинок, спиляних в п’ятницю 20 вересня, висаджують нові блакитні ялинки. Нагадаємо, ялинки, які росли біля пам’ятника В.І. Леніну перебували в аварійному стані. Після того, як були спиляні гілки, всі перехожі змогли побачити, якими викривленими були їхні стовбури. Найвищу ялинку з правого боку вирішили залишити. Видаленням старих дерев, підготовкою ґрунту та висадкою нових ялинок займається комунальне підприємство “Зеленбуд”. 22.08.2013.

 

 

 

Відповідь на депутатський запит про перейменування площі Леніна на Майдан Героїв. 29.09.2014.

 

На Майдані Героїв 22 серпня 2019 року розпочався демонтаж тротуарної плитки. Робітники знімають стару і просівшу плитку на ділянці скверу, де раніше був демонтований парапет з гранітною плиткою.

Текст Віктора КУЛЕНКА.