Спорт

СПОРТ ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКА-КАМ`ЯНСЬКОГО В ФОТОГРАФІЯХ. № 1060

 

Дніпродзержинський технікум фізичної культури. Гімнасти 31 групи. Випуск 1985 року. Куратор Євгенія Валентинівна Сухоленцева. Верхнє фото з архіву Ірини Панус (нижній ряд крайня праворуч).

 

У червні 2004 року збірна України вперше брала участь на чемпіонаті світу з естетичної гімнастики, який проходив в Софії (Болгарія). Конкуруючи з 47 командами українки завоювали Кубок фіналістів. У складі збірної нашої країни була і студентка першого курсу Київського державного університету фізичного виховання і спорту Яна Заєць (на фото з прапором).

 

Напередодні свята Пасхи в Дніпрі пройшла відкрита першість СК “Зевс” з художньої гімнастики під назвою “Весняна феєрія”. Кам`янське представляли одинадцять маленьких вихованок тренера Яни Барвінок. Для багатьох з них це були перші великі змагання. На килимі СШ № 118 вони показували те, чому навчилися за декілька місяців занять. Нехай не всі вони досконало показували вправи, та радує те, що дівчатка вже знають, що без копіткої праці неможливо перемагати. На фото Мілана Куленко. 27.04.2019.

 

Першими серйозними змаганнями в почавшомуся 2012 році для юних гімнасток стало їх участь в турнірі центральної ради спортивного товариства “Спартак”, який пройшов 28 січня в СК “Прометей”. “Художниці” 2000/2006 років народження з Павлограда, а також дніпродзержинських команд “Дзержинка”, ДЮСШ № 4 і СК “Прометей” були розбиті на три підгрупи. Всього ж на килим зі своїми програмами виходили рівно 100 спортсменок. На фото директор дніпродзержинської спортивної школи “Спартак” Іван Митрофанович Кравченко вручає нагороди призерам турніру.

Нонна Андріївна Макушенко (Сенкевич) народилася 11 вересня 1937 в Дніпродзержинську. Десять класів закінчила в СШ № 20. Потім було навчання в Дніпропетровському технікумі фізичної культури. Художньою гімнастикою займалася під керівництвом тренера і подруги Аліни Іванівни Сокирко. Після закінчення Луганського державного педагогічного інституту ім. Т.Г. Шевченко вийшла заміж і залишилася жити в Луганську. У 1965 році Нонну Андріївну призначили старшим тренером КДЮСШ Луганської обласної ради ДСТ “Спартак” з художньої гімнастики. З 1965 по 1990 роки вона працювала головою Луганської (Ворошиловградської) обласної федерації художньої гімнастики. Чотири роки Н.Сенкевич передавала досвід юним гімнасткам в Китаї. У складі провідних тренерів СРСР і України брала участь в чемпіонатах світу і Європи на Кубі, у Франції та Італії. У 1991 році їй присвоєно звання “Заслужений тренер України”. З 2004 року працювала директором Луганської СДЮШОР з художньої гімнастики ФСТ “Україна”, паралельно виконуючи обов’язки старшого тренера збірної команди Луганської області. Нонна Андріївна Сенкевич підготувала чотири майстри спорту СРСР міжнародного класу, 84 майстри спорту СРСР і України, понад 400 кандидатів у майстри спорту СРСР і України, чемпіонів та призерів в групових вправах світу, Європи та України, в тому числі срібного призера Кубка світу серед школярів в командному заліку Наталю Шугаєву. Вихованці її школи були неодноразовими призерами чемпіонатів світу, України, Всесвітньої Універсіади. Останній раз Нонна Сенкевич була у рідному місті за рік до своєї смерті. “В травні 2011 році у нашому місті проводився чемпіонат України з художньої гімнастики, – згадує Заслужений тренер України Аліна Іванівна Сокирко. – Дуже приємно було зустріти свою ученицю і подругу Нонну Сенкевич. Ми десь години із дві сиділи і згадували нашу молодість, навчання у фізкультурному технікумі, спільних знайомих. І гадки не було, що вже в наступному році Нонна піде від нас…”.

 

Текст Віктора КУЛЕНКА.