Спорт

СПОРТ ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКА-КАМ`ЯНСЬКОГО В ФОТОГРАФІЯХ. № 830

 

У 1982 році в Дніпропетровську проходив чемпіонат СРСР з важкої атлетики. Найсильніші спортсмени Радянського Союзу виступали на помості, встановленому в старому цирку. Секретарем на змаганнях був Олексій Юхимович Петеримов. “Глядачів було стільки, що яблуку було ніде впасти, – згадує О.Ю.Петеримов. – За цими двома столиками, що на фотографії, сиділи коментатор, я – як секретар, і просто відпочиваючі судді. До речі, вивіска “СЕКРЕТАР” на білому ватмані, висить не на тому столі, де сиджу я. Я з мікрофоном – за лівим столиком. Під час чемпіонату було встановлено декілька світових рекордів: у ривку, поштовху та сумі двоборства. Після закінчення цього потоку (останнього в чемпіонаті) відбулося закриття і нагородження переможців-важкоатлетів, а так же команд і інших. Серед інших нагороджували і деяких суддів. І мені пощастило отримати грамоту з рук державного тренера Юрія Сандалова”.  На помості В.Марчук. Верхнє фото з архіву О.Ю.Петеримова.

 

В Скадовську Херсонської області 137 богатирів боролися за медалі III Всеукраїнських спортивних ігор серед ветеранів важкої атлетики. Найсильніші спортсмени представляли 14 областей України, АР Крим, міста Київ і Севастополь. У впертій, безкомпромісній боротьбі командну перемогу святкували штангісти Львівської області, срібло У команди з Донецька, а Дніпропетровська дружина посіла 3-е місце. Наші атлети набрали однакову кількість очок з командою Донецька, але тут вступило в дію правило: при рівній кількості очок, попереду та команда, у якої більше золотих медалей. У нас їх виявилося 3, а у Донецька – на одну більше. Збірна Дніпропетровщини була відзначена спеціальним заохочувальним призом за найбільш широку “географію” учасників: в той час, як інші команди були представлені в основному спортсменами обласних центрів, в нашу збірну увійшли 7 атлетів з Дніпродзержинська, 4 з Дніпропетровська, по одному з Кривого Рогу, Жовтих вод, Верхньодніпровська та Верхівцеве. І всі вони повернулися додому з нагородами! На рахунку у штангістів нашої області 3 золоті, 7 срібних і 5 бронзових нагород. Вагомий внесок в “бронзову” перемогу внесли дніпродзержинські атлети. У п’ятій віковій групі перемогу святкували водій міської швидкої допомоги В.Крамар. У вчителя фізкультури В.Плиски – “срібло”, а у майстра виробничого навчання СПТУ № 22 С.Руденко – “бронза”. У четвертій віковій групі срібну нагороду отримав М.Шемяткін, бронзові медалі у єдиного представника “Дзержинки” В.Деревянко, а також повернувшогося на поміст після 30-річної перерви Тиграна Атояна. І ще про три срібних нагороди дніпродзержинської дружини хотілося б нагадати особливо. Керівництво торгової компанії “Технополіс-1” активно підтримує спорт і пропагує здоровий спосіб життя серед своїх співробітників, матеріально допомагає їм готуватися до змагань. Ось чому відразу 3 співробітника відділу охорони цієї компанії – В.Руденко, В.Матухно і І.Абрамович завоювали срібні медалі в своїх вікових категоріях. Представляв команду, виводив атлетів на поміст, вів тактичну боротьбу і більше за всіх переживав за наших хлопців заслужений тренер України О.Д.Алексеєнко. 05.04.2009.

У залі важкої атлетики в СШ № 37 відбувся черговий чемпіонат міста. У турнірі взяли участь п’ятдесят юних важкоатлетів у віці не старше 15 років (1998 р.н. і молодше). У ваговій категорії 34 кг переміг Данило Калугін. Другим став Марк Шевченко. 23.02.2013.

 

Замітка “Наші важкоатлети – треті” із газети “Дзержинець”. 14.11.1979.

 

 

Майстер спорту України з важкої атлетики Дар`я Овсянникова єдина в Україні виграла двічі юнацькі ігри (в чотирирічному циклі): в 2001 році в ваговій категорії 48 кг (52,5 + 67,5 = 120, в 13 років) і в 2005 році в ваговій категорії 63 кг (81 + 94 = 175, в 17 років). Кращі результати: ривок – 83 кг, поштовх – 100 кг, сума – 183 кг.

Текст Віктора КУЛЕНКА.