Спорт

СПОРТ ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКА-КАМ`ЯНСЬКОГО В ФОТОГРАФІЯХ. № 968 (відео)

Дата 25 липня 2010 року увійшла в історію кам`янського спорту, та й вітчизняного водного поло, як день входження Європи в Україну. В цей день в басейні “МіКомп” розпочався ватерпольний чемпіонат Європи. Настільки масштабне змагання Європейської Ліги плавання (ЛЕН) проходило в нашій країні вперше.

 

Перший день чемпіонату Європи серед дівчат не старше 1993 р.н. відкрився в неділю зустріччю збірних Росії і Франції. Команда наших північних сусідів була незаперечним лідером і фаворитом на цьому чемпіонаті. Що вона і довела, перегравши досить сильного суперника – 9:6.

 

Після цього до церемонії офіційного відкриття чемпіонату в блакитний чаші басейну були зіграні ще 6 ігор. Напруга відчувалося не тільки в стані команд, а й на трибунах. Всі чекали головного. І апофеоз настав о 16:00, коли під звуки фанфар вздовж бортика вишикувалися всі 15 команд – учасників спортивного форуму Старого Світу. З вітальними словами до гравців, тренерів, представників команд, до численних глядачів звернулись міський голова Я.С.Корчевський, начальник департаменту водного поло від Європейської Ліги плавання Марко Біррен, член Бюро Європейської Ліги плавання, перший віце-президент Федерації плавання України Андрій Власков, начальник управління фізкультури і спорту Дніпропетровської області Сергій Поліщук. Делегат Європейської Ліги плавання Бартоломео Мускат оголосив чемпіонат Європи серед дівчат відкритим. Під склепінням басейну а-капела зазвучав гімн України у виконанні квартету співаків.

ЗБІРНИК ВІДЕОМАТЕРІАЛІВ  http://euro2010-waterpolo.org.ua/ru/videopool

Поки до головної гри, з точки зору уболівальників, Україна – Сербія готувалися її учасники, в конференц-залі пройшла прес-конференція для засобів масової інформації. На питання журналістів відповідали Марко Біррен, Андрій Власков, Юрій Колесник. Зокрема Марко Біррен пояснив присутнім, що два роки тому він познайомився з головним тренером національної збірної України з водного поло Вадимом Скуратовим, який і запропонував проводити тут змагання подібного рівня. А вже в минулому році на Конгресі ЛЕН той його умовив надати право проведення чемпіонату Європи серед дівчат 1993 р.н. Україні, а саме місту Дніпродзержинськ. І для нього не зовсім звично є те, що до змагань вікової категорії “юніори”, з боку організатров приділяється така увага. А це те, до чого прагне ЛЕН.

 

 

Команда України відкривала чемпіонат матчем зі збірною Сербії. Пам’ятаючи, що на недавньому турнірі в Португалії суперники вже зустрічалися, і тоді українки програли лише по пенальті, наші дівчата були налаштовані рішуче на реванш. Гра вийшла вельми цікавою. Досить сказати, що після першого періоду гості вели – 2:1. Однак у другому періоді вже українки провели відмінний відрізок часу. Підопічні Олександра Дзержинського знайшли в собі сили спочатку зрівняти рахунок – 2:2 (робили це вони потім ще двічі – 6:6 і 7:7),а потім і вийти вперед 4:2. Вирішальним же став гол, пропущений воротарем збірної України Надією Коломоєць за 30 секунд до фінальної сирени. В результаті перша, дуже прикра поразка з рахунком 7:8.

Наступний матч приніс ще більше розчарування. Наша команда була розчавлена угорською “машиною”. Вже через 13 секунд після початку гри ватерполістка з Угорщини відкрили рахунок. А ще через 35 секунд він був подвоєний. Те що суперник дуже сильна команда, претендент на найвищі нагороди цього чемпіонату, наші дівчата знали ще до зустрічі. Але це все була теорія. Але на практиці виявилося, що протиставити угоркам підопічні тренерів Олександра Дзержинського і Наталії Мельничук не змогли нічого. А рахунок зростав у геометричній пропорції. 9:0 – після першого періоду, 20:0 – після другого, 29:0 – після третього. І кінцевий результат матчу – 39:0. За всю зустріч українські ватерполісткі завдали всього кілька кидків по воротах суперника. Але дивуватися розгромним рахунком нічого. Адже на самому початку відкриття до участі в чемпіонаті не допустили двох наших гравців. Мотивація суддівського корпусу – вони ще зовсім юні (14-річні). Але виявилося, що ці юні ватерполістка були в нашій збірній на перших ролях.

Дальше послідували поразки 6:17 – від Великобританії, 8:17 – від Хорватії. І лише перемога 8:1 над Туреччиною дала змогу команді України фінішувати на передостанньому місці.

Вісім днів тривав чемпіонат Європи. П’ятнадцять збірних претендували на звання найсильнішої команди Старого Світу. І тільки колектив з Росії домігся цієї мети.

Вихованки тренера Максима Кордонского в фіналі в дуже напруженій боротьбі перемогли своїх суперниць з Іспанії з рахунком 17:11.

Гра виявилася не тільки гострою, але і видовищною. Дебют був за іспанськими спортсменками, які відкрили рахунок. Але росіянок це не засмутило і вони тут же відігралися. Шальки терезів до перемоги гойдалися то в одну, то в іншу сторону. І тільки в другому і третьому періодах спортсменкам нашого північного сусіда все ж вдалося переважити терези на свій бік. Протягом всієї гри суперники не давали один одному розслабитися ні на хвилину.

 

 

Апофеозом завершення чемпіонату Європи стало нагородження команд-призерів змагань. Бронзові нагороди дісталися збірній Угорщини, яка у впертій боротьбі переграла своїх опоненток з Італії з рахунком 11:8. Володарки срібних нагород іспанські ватерполісткі отримали їх з рук Почесного громадянина Дніпродзержинська Олега Мороза. Голова оргкомітету змагань Юрій Колесник на згадку про перемогу в чемпіонаті вручив переможцям – збірній Росії величезне дерев’яне блюдо петриківського розпису від обласного управління у справах фізичної культури і спорту.

ЦІКАВІ ФАКТИ

* Австрійські авіалінії не довезли багаж делегата ЛЕН Стефана Бодліка (Словаччина), а також спортсменок з Франції. На наступний день представник цієї авіакомпанії прямо в готель “Олімпія” доставив знайдений багаж і вручив особисто кожному потерпілому.

* Через відсутність авіаквитків, майже в кожній команді одна-дві спортсменки добиралися щодня в Дніпродзержинськ з допомогою членів Оргкомітету протягом трьох днів.

* Цікаві ритуали виробляли перед іграми представниці різних команд. Так угорки, взявшись всією командою за руки, при оголошенні суддею-інформатором прізвища кожної спортсменки, дружно кланялися глядачам, а потім так само тримаючись, ланцюжком стрибали у воду. Гречанки, все як одна, спадала на думку себе хрестом.

 

 

* До п’єдесталу пошани угорські дівчата стрибали на одній нозі всі як одна. Цією імітацією вони показали, що співчувають однієї зі своїх подруг по команді, яка отримала травму ноги і її вели під руки.

* Декілька англійців так голосно вболівали, що навіть перекрикували інших глядачів. Але виявилися на противагу своїм землякам, буйним футбольним фанам, які наводять жах на європейських стадіонах, настільки скромними, що навіть посоромилися дати інтерв’ю журналістам.

* Спеціально до чемпіонату був випущений барвистий українсько-англійський каталог виробів прикладного мистецтва, які привезли на виставку-продаж майстри з Харкова, Донецька, Вінниці, Києва, Івано-Франківська, Петриківки, Дніпропетровська, Ужгорода, Дніпродзержинська. Тут були представлені петриківський розпис, пляшки, виготовлені з дерева, картини з бурштину, металеве кування, бісероплетіння, обереги, дерев’яні гребені, плетіння з соломки, кераміка, вишиванки, розписні тарілки, біжутерія, дерев’яні іграшки, вироби з золота і срібла, мило ручної роботи, ляльки-мотанки, гуцульські дудочки і топірці. Хоча, за словами організатора цієї міні-ярмарки представника Товарної біржі “Тозага” Тетяни Перепечай, відгукнулися не всі майстри. Велика частина просто не повірила, що в Дніпродзержинську може бути проведено спортивне змагання такого високого рівня.

* Керівництво ДМК надало басейн СК “Дзержинка” для тренувань командам-учасницям чемпіонату Європи.

* Важливим технічним моментом змагань була комп’ютерна трансляція фінальної гри чемпіонату на всі країни світу.

 

 

* Ідея створення емблеми юніорського чемпіонату Європи належить Ю.П.Колеснику. Втілив її в життя колектив художників, авторів нагородних медалей. Основним моментом створення емблеми було розміщення прапорів країн-учасниць чемпіонату. У підсумку вони розмістилися по колу, від Чехії до України (за латинським алфавітом).

ЦИФРИ ЧЕМПІОНАТУ

* 2 американських тренера робили перегляд спортсменок для їх подальшого навчання в університетах США.

* 4 міста України були представлені в збірній: Київ (6 гравців), Харків (5), Краматорськ (3), Дніпропетровськ (1).

* 10 автобусів фірми “Матеріал-сервіс” щодня обслуговували команди-учасниці.

* 10 спортсменок з травмами звернулися за час турніру до медиків. На щастя пошкодження виявилися не складними.

* 10-й поверх готелю “Олімпія” було надано ватерполістка збірної України, де вони жили разом з другим тренером Наталею Мельничук. Головний тренер команди Олександр Дзержинський отримав одномісний номер на 7 поверсі.

* 14 осіб (з 30 подавших заявки) працювали волонтерами. Були фахівці зі знанням грецької, сербської, чеської, іспанської, німецької, англійської, французької та турецької мов.

* 14-е місце зайняла збірна України (7:8 – з Сербією, 0:39 – з Угорщиною, 6:17 – з Великобританією, 8:17 – з Хорватією, 8:1 – з Туреччиною).

* 14 голів, найбільше в збірній України, забила Марія Андрійчук.

* 15 команд брали участь в чемпіонаті Європи серед дівчат не старших 1993 р.н.

* 20 уболівальників з Великобританії прилетіли підтримати свою команду.

* 39:0 – найбільший рахунок. Він був показаний в матчі Угорщина – Україна.

* 43 м’ячі було забито у зустрічі Росія – Німеччина (38:5). Це рекорд чемпіонату.

* 300 гривен – вартість кожної нагородної медалі.

* 500 літрів питної води “Джерело” за час проведення чемпіонату поставило приватне підприємство “Кашуба”.

* 4 тисячі пляшок води ємністю 0,5 літра було випито  за весь чемпіонат.

Текст Віктора КУЛЕНКА.