Спорт

СПОРТ ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКА-КАМ`ЯНСЬКОГО В ФОТОГРАФІЯХ. № 1800

Учні школи-інтернату № 2 під час десятиденного походу по Криму. 27.04.2009. Верхнє фото.

 

 

Секція туризму в Центрі позашкільної роботи існує не один десяток років. Ходити в походи, правильно ставити намети, укладати рюкзак, орієнтуватися по карті, виживати в екстремальних умовах – усьому цьому школярів навчають у туристичному гуртку. “Діти у вільний від уроків час приходять до нас двічі на тиждень, щоб теоретично навчитися усіляким туристичним премудростям, – розповідає завідувачка відділу туризму, спорту та оздоровлення ЦВРіДТ Вікторія Леонідівна Волкова. – Тут навчаються ходити по мотузці, долати смуги перешкод і показ Похідне життя у юних мандрівників – цілий рік. Походи влаштовуємо не тільки піші, але ще водні та гірські. На минулих зимових канікулах ми побували на Буковелі. По інтернету знайшли найближче до гірськолижного центру Буковель село Микуличин, де змогли розмістити всю нашу групу з 32 осіб, що складалася з учнів колегіуму № 16, першого та другого ліцеїв, середніх шкіл №№ 22, 23, 25, 36”. 04.01.2014.

 

 

Туристична путівка по Тебердинському заповіднику. З архіву К.Шулешової.

 

 

Група туристів Дніпропетровщини здійснила в Карпати похід першої категорії складності. Як повідомив тренер з СШ № 24 Роман Красота, в групі, що складається з шістдесяти осіб, з Дніпродзержинська (нині Кам`янське) були дві школярки і п’ятеро дорослих туристів. “Нашу групу в основному складали туристи з Дніпродзержинська, Мар’їнки, Вольногірська, Софіївки. Керівником і провідником був Яків Коршак, працівник туристичного клубу “Колобок” з Дніпропетровська, – розповідає Р.Красота. – В похід ходили кілька керівників з групами з школярів, вчителів і любителів туризму. Дорослих дніпродзержинців було п’ятеро. Два учасники походу – я і Любов Пастернак. А також три керівника – Аліна Шатохіна, Олена Горбонос, Олена Душко. 15-річні учні СШ № 30 Аліна Рудик та Анна Переверзєва хоча раніше і займалися туризмом , але в похід першої категорії складності пішли вперше. Дівчаткам було дуже важко, але вони стійко перенесли всі негаразди життя туристів і їм зараховано категорійний похід. 29 червня ми приїхали до Рахова. Переночували в наметах під дощем. Сфотографувалися напам’ять біля постаменту “Географічний центр Європи”. Щодня проходили від 15 до 24 км. Піднімалися на вершину гори Піп Іван Мармаросський. Пройшли близько тридцяти кілометрів уздовж кордону з Румунією по дорозі і прикордонників, і румунських чабанів. Потім були гора Піп Іван Чорногірський, гірське озеро Несамовите. До речі, вода в ньому дуже вже холодна, майже крижана. Побували ми на найвищій точці України горі Говерлі. Після підйому на гору Петрос, відпочивали в селі Кваси. Після цього діти поїхали додому, а дорослі відправилися далі. Ще ми побували на горі Жандарм, яка знаходиться на хребті Близниця. Закінчився наш похід 12 липня”. 2015.

 

 

У Верхньодніпровську пройшли змагання зі спортивного туризму в залах “Висота-2019”. У змаганнях взяли участь 12 команд з різних куточків Дніпропетровщини. Місто Кам’янське гідно представляли вихованці клубу “Орлан” Центру позашкільної роботи і дитячої творчості. 01.11.2019.

Текст Віктора КУЛЕНКА.