Культура

У БІБЛІОТЕЦІ КАМ`ЯНСЬКОГО ПРЕДСТАВИЛИ ВИСТАВКУ-СЮРПРИЗ ХУДОЖНИЦІ ОЛЬГИ ЖЕЖЕР

Художниця, відома під псевдонімом О. В. Квіточка, відзначила свій 55-річний ювілей презентацією авторської виставки в центральній бібліотеці Каменського, повідомляє https://www.5692.com.ua/news/1992862

Ольга Жежер – талановитий майстер петриківського розпису, на рахунку якої сотні чудових робіт, виконаних в різних художніх стилях. 22 березня, в свій день народження, під звуки музики і поезії, вона піднесла поціновувачам творчості і своїм близьким чудовий подарунок – показала колекцію картин, яку їй вдалося зібрати з великими труднощами, тому що більша частина робіт художниці нині перебуває у її друзів, в музеях і приватних колекціях у нас в Україні і за кордоном.

Ольга Володимирівна навчалася в Дніпродзержинській художній школі імені Першудчева, а потім з відзнакою закінчила Петриківське училище. Серед її вчителів були такі відомі художники, як Володимир Самовар, Сергій і Валентина Лаушкини. Освоївши тонкощі Петриківського розпису, майстриня вирішила вийти за її межі і взялася за вивчення Федоскинської мініатюри і Загорського розпису. Завдяки вродженому таланту, Ользі Жежер легко давалися нові техніки, тому їй вдалося наблизитися до ідеалу.

Однак у Ольги Володимирівни не вистачало часу на заняття живописом, але осягнення цього виду мистецтва було заповітною мрією, і вона зуміла її втілити після заміжжя. Доля звела Ольгу зі знаменитим живописцем з Кам’янського Анатолієм Михайловичем Жежером. Одружившись, вони заснували дивовижний творчий тандем. Чоловік став допомагати дружині, взявши на себе роль наставника, і незабаром Ольга Володимирівна відкрила для себе нові грані мистецтва.

Успіх прийшов не відразу, були в її житті і непрості часи. На зламі епох, у важкі 90-ті роки, коли всі думки були про те, як прогодувати сім’ю, Ольга Володимирівна знайшла вихід, створюючи авторські мініатюри. Художниця возила свої роботи в різні видавництва Києва і Москви, і на них звернули увагу: її творіння були використані в якості ілюстрацій для календарів, обкладинок записників, вітальних листівок і навіть сумочок. Київське видавництво “Поліграфіст” випустило календар 1991 року з ілюстраціями Ольги Жежер тиражем 390 000 примірників! Цікаво, що і сьогодні в продажу можна зустріти різні аксесуари з авторськими орнаментами художниці, а учасниці конкурсу красунь “Міс Європа” були нагороджені сувенірами, оформленими цією дивовижною жінкою.

Багато майстрів Дніпропетровської області займалися розписом самоварів. Ольга Володимирівна випробувала свої сили і в цьому ремеслі, причому, тут їй також вдалося досягти небувалих висот. Доказом цього є те, що один з самоварів, розписаний Жежер, був дарований королеві Данії. Цікаво, що монарша особа самостійно вибрала цей твір мистецтва в каталогах.

Але повернемося до виставки, що відкрилася в бібліотеці нашого міста. Вона виявилася несподіваною, але дуже приємним сюрпризом для вчителя і чоловіка художниці Анатолія Михайловича. Справа в тому, що більшу частину представлених тут робіт він ніколи не бачив, оскільки його дружина створювала їх в короткі періоди розлуки.

 

Нам вдалося поговорити з людиною, яка взяла на себе всі турботи по організації виставки, – це директор бібліотеки Тетяна Іванівна Герасюта. Вона зазначила душевну атмосферу заходу.

“Ольга Володимирівна ніколи раніше не представляла в цих стінах свою творчість, тому її пропозицію відсвяткувати власний ювілей таким дивним чином стало приємною несподіванкою для всіх”, – додала директор бібліотеки.